JBL - Noční závod vozů F1 s JBL VerTec™

Výrobce:
Distributor:

Koncem září se poprvé v historii závodů vozů Formule 1 jela za umělého osvětlení Velká cena F1 na městském okruhu Singapore Street Circuit. Šlo o historicky již 800. grand prix. Umělé osvětlení na závodním okruhu zajistila firma Valerio Maioli Spa; instalovala zde přes 1500 světel o svítivosti 30.000 luxů (přibližně 4x silnější světlo, než bývá na největších fotbalových stadionech) poháněných dvanácti generátory o celkovém výkonu 3,2 MW. Spuštění celého systému se dělo postupně a dosažení plného výkonu z hlediska teploty, barvy a intenzity je po asi 20 až 30 minutách. Další novinkou, která se uplatnila při Grand Prix Singapuru, byla signalizace. Na místo běžně užívané signalizace barevných vlajek, byly kolem trati rozmístěny digitální tabule s LED diodami, které svítily barvou dané vlajky. Firma Electronics & Engineering Pte zajistila ozvučení, ke kterému si organizátoři vybrali z velkého množství renomovaných značek reprosystémy JBL VerTec™ VT4887A. Line array JBL VerTec™ byly použity k ozvučení hlavních tribun a k ozvučení prostoru startu a cíle. K ozvučení paddocku, konferenčních sálů, novinářských salónků a technického zázemí použili JBL Control 29AV-1 (které byly naistalovány rovněž venku) a stropní reproduktory JBL Control 24CT a JBL Control 23T. Jak shodně potvrdila většina pilotů F1, závodit v noci není problém, protože díky osvětlení trať vypadá téměř jako za denního světla, ale je trochu zvláštní závodit v době, kdy normálně odpočíváte.